Váš partner

pro podnikání v Asii

Podnikání v Číně

Čína je trhem, ke kterému se v posledních letech upírá pozornost celého světa a to nejen kvůli enormnímu růstu její ekonomiky, ale hlavně díky možnostem, které tento růst nabízí.


Mnoho firem směřuje do Číny, nejen kvůli snížení vlastních výrobních nákladů, ale i za účelem prodeje vlastních výrobků.

V porovnání s nedávnou minulostí je proniknutí na čínský trh stále komplikovanější, mnoho výrobků již čínské firmy vyrábějí v přijatelné kvalitě. Čitelnosti trhu nenahrává ani současný obchodní spor mezi USA a ČLR.

Domácí spotřeba čínských domácností se v posledních letech prudce zvyšuje, mnoho obyvatel se zaměřuje na koupi kvalitních a zdravotně nezávadných výrobků a tento fakt dále rozšiřuje možnosti uplatnění zahraničních firem na čínském trhu v některých oblastech.

Velký potenciál nabízí spolupráce s místními partnery při výrobě a prodeji tzv. " zelených technologií, výrobků a zařízení", tzn. zařízení, která pomáhají zlepšovat životní prostředí ve všech jeho oblastech. Velký potenciál je v oblastech zemědělství, letectví, zdravotnictví, moderní strojírenské stroje, technologie čištění odpadních vod, recyklace, čištění vzduchu a dalších.

Z výše uvedených důvodů je pro zájemce o podnikání na čínském trhu nutné nejprve zpracovat kvalitní podnikatelský záměr, průzkum konkurence a odhad nutných investic.

Ze vším výše uvedeným Vám může pomoci naše společnost, která již má v těchto oblastech dlouholeté zkušenosti a bohaté reference

Děkujeme za to, že jste vstoupili na stránku společnosti Mariva Consulting s.r.o. Dozvíte se mnoho užitečných informací souvisejících s podnikáním i se životem v Číně. Pokusíme se Vám uvedenými informacemi usnadnit zahájení podnikání na perspektivním čínském trhu a zároveň Vás seznámíme i s dalšími informacemi, které Vám pomohou lépe pochopit místní dění a vývoj.

Chtěli bychom vás rovněž informovat, že společnost Mariva Consulting nabízí obchodní a poradenské služby také na filipínském trhu. Tento trh je ještě dosti neprobádaný a nabízí velký potenciál pro české firmy.

Na níže uvedeném linku najdete rozhovor s majitelem firmy Mariva Consulting o zkušenostech z podnikání v Číně a na Filipínách.

Budeme rádi, když se z našimi zkušenostmi a doporučeními seznámíte. V případě Vašich dotazů, nebo komentářů Vám budeme rádi k dispozici prostřednictvím Kontaktů společnosti.

Link na rozhovor najdete níže

https://prehravac.rozhlas.cz/audio/3348753.


Potřebujete poradit? Rádi se Vám ozveme