O nás
Kvalitní služby založené na znalostech a zkušenostech

Představení firmy

Společnost Mariva Consulting se již více než 18 let specializuje na čínský trh.

Společnost Mariva Consulting se již od svého založení v roce 2000 specializuje na čínský trh. Spolupracujeme úspěšně s českými i jinými zahraničními firmami v mnoha oblastech podnikání. Jedná se např. o tyto oblasti: strojírenství, technologie na ochranu životního prostředí, dodávky zařízení do dolů, obráběcí stroje, cementárny, finanční poradenství, zakládání firem, vývoj a registrace ochranných známek, odvětví sportovních potřeb, potravinářství, stavebnictví, výrobky ze dřeva, atd.

Snahou naší firmy je poskytovat maximálně kvalitní, včasné a komplexní služby, které plně uspokojí veškeré požadavky našich zákazníků. S našimi partnery spolupracujeme dlouhodobě, zajišťujeme neustálou kontrolu průběhu opakujících se zakázek a zůstáváme v pravidelném kontaktu s místními obchodními partnery.

V posledních šesti letech jsme rozšířili oblast svého působení také na Filipíny, kde dokážeme pomoci v oblastech popsaných v Sekci O Filipínách. Jedná se o dynamicky rostoucí trh, který na rozdíl od jiných nabízí také hodně příležitostí v energetice, ochraně životního prostředí, investicích do turismu a nemovitostí.

O majiteli

Po několika letech studia čínského jazyka v Čechách, jsem v roce 1999 studoval na univerzitě v Pekingu, kde jsem také absolvoval kurz Jak podnikat v Číně. Dále jsem v roce 2005 studoval podnikatelský kurz na univerzitě v Shanghai. Během svého dlouhodobého pobytu v Číně jsem tlumočil na mnoha obchodních i politických jednáních a tím se seznamoval v praxi s chováním čínských podnikatelů a jejich obchodními taktikami a strategiemi vyjednávání. Pracoval jsem jako zástupce ředitele Česko-čínského sklářského společného podniku, a seznámil jsem se zblízka se stylem řízení podniku čínskými manažery. Dále jsem pracoval v nadnárodních společnostech Coca-Cola, General Motors a Unisys v pozicích vedoucího marketingu a následně jako GŘ českého, sklářského podniku. 

Dva roky jsem také žil a zastupoval české firmy na Filipínách. Během tamního pobytu jsem navázal důležité kontakty s lidmi, kteří mohou pomoci při realizaci zakázek v různých oblastech.

Při poskytování služeb svým partnerům využíváme síť místních spolupracovníků, kteří pro nás ověřují získané informace a zajišťují, že  místní firmy se kterými spolupracujeme budou spolehlivě plnit dohodnuté podmínky spolupráce

Jiří Štichauer, CEO